SIAM STUDIO PRAHA Japanese and Thai Courses in Prague

Doporučení

Doporučení pro lekce japonštiny

Docházel jsem na přípravné kurzy na zkoušku JLPT N4 a jsem velmi spokojený s průběhem výuky. V malé skupince jsme se připravovali na všechny části zkoušky a zaměřili jsme se na ty více problematické. Lektorka je velmi milá a ochotná odpovědět na jakýkoliv dotaz. Zároveň mé předchozí zkušenosti s lekcemi japonské konverzace jsou také pozitivní, pomohly mi překonat nejistotu v konverzaci v cizím jazyce a s tím si i zlepšit sebevědomí. […]

Lukáš Drechsel,
student Univerzity Karlovy – obor japanologie

[…] Co mi přijde velmi užitečné je, jak učíte a propojujete znaky a jejich význam, jak dle jejich podoby (např.: 寺,時,侍,待,持,特…), či pomocí různých mnemotechnických pomůcek. A totožně je nápomocné, když nás učíte fráze a gramatiku a rovnou vysvětlujete, jak jejich použití vnímají samotní Japonci a v jakých situacích je tedy vhodné je použít.
Jedinou mírně problematickou věc vidím při vysvětlování složitější gramatiky, kdy vysvětlování a přirovnávání k angličtině často nestačí na komplexnost a jemné nuance české gramatiky […].

Adéla Petráková,
Student kurz japonštiny

Doporučení pro lekce thajštiny

[…] Velmi mi pomohlo, že byla ochotna přizpůsobit se metodě, kterou jsem zvyklý se jazyky učit. Motivuje mě, když vždy po roce při další cestě do Thajska vidím, kam jsem se komunikačně posunul. Když mluvím thajsky, Thajci se mě často ptají, kolik let v Thajsku žiju, což je asi nejlepší důkaz pedagogických kvalit paní Pattarawan.

Michal Ginter,
Interpreter for the EU Parliament

[…] Velmi kladně hodnotíme nejen samotný průběh lekce, ale též přípravu na každou hodinu, používaný výukový materiál, bezproblémovou domluvu ohledně domlouvání lekcí a v neposlední řadě též velmi milé a přátelské vystupování.
Dále nás velice těší skutečnost, že paní lektorka podněcuje zájem studentů nejen o thajštinu jako takovou, ale o Thajsko obecně, […] studentům přibližuje pro ně tak vzdálenou a rozdílnou kulturu a způsob života tamních obyvatel a současně jim pomocí různých modelových situací pomáhá usnadnit případnou konfrontaci s realitou během jejich cest po Thajsku. […]

Ing. Otakar Klugar,
Geodetický servis Praha s.r.o.